Kendi Başıma İngilizce Konuşmayı Nasıl Öğrendim? Evde İngilizce Nasıl Öğrenilir?

Buse

Moderator
Moderatör
  1. Dil öğrenmek için bir hedef belirleyin ve buna bağlı kalarak çalışın. Örneğin, bir yıl içinde temel seviyede İngilizce konuşabilmeyi hedefleyebilirsiniz.
  2. İngilizce dergiler, gazeteler, kitaplar okuyun. Başlangıç seviyesindeki kitapları seçin ve kelime ve yapı bilgisi çalışmanızda yardımcı olacak notlar alın.
  3. İngilizce televizyon programları, filmler ve diziler izleyin. Alt yazı veya İngilizce altyazılı olarak izleyerek kelime dağarcığınızı genişletebilirsiniz.
  4. İngilizce podcast'ler dinleyin. Başka bir seçenek olarak radyo programları da dinleyebilirsiniz.
  5. İngilizce konuşmaya çalışın. Kendinizle konuşarak başlayabilir, daha sonra topluluklar önünde konuşma fırsatı bulunca pratik yapın.
  6. İngilizce dil öğrenme uygulamaları kullanın. Bu uygulamalar sayesinde İngilizcede kelime dağarcığınızı ve yapı bilgisi çalışmanızı geliştirebilirsiniz.
  7. Dil eğitim merkezlerinde ve eğitim kurumlarında İngilizce öğrenimine katılın.
  8. İngilizce konuşan arkadaşlar edinin ve onlarla pratik yapın. Bu şekilde pratik yaparak kelime hazineniz gelişecektir.
  9. Kelime kartları kullanabilir, kelime dağarcığınızı geliştirebilirsiniz.
  10. Kendinizi sınavlara hazırlayın - İngiliz dil sınavlarına girmek, öğrendiklerinizi uygulama fırsatı ve motivasyon sağlayabilir.
1684270060225.png

Geri