Bartın Üniversitesi

Buse

Moderator
Moderatör
Bartın Üniversitesi, Türkiye'nin Bartın şehrinde bulunan bir devlet üniversitesidir. 2008 yılında kurulan üniversite, Bartın ilini ve çevresini eğitim, araştırma ve bilimsel etkinliklerle desteklemeyi amaçlamaktadır.

Bartın Üniversitesi, 6 fakülte, 2 yüksekokul, 3 meslek yüksekokulu ve 3 enstitüden oluşmaktadır. Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Orman Fakültesi, Turizm Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi, üniversitenin fakülte yapısını oluşturan birimlerdir.

Üniversitenin çeşitli bölümleri arasında İngilizce Hazırlık Programı, İşletme, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Orman Mühendisliği, Turizm İşletmeciliği, İç Hastalıkları Hemşireliği, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon gibi alanlar bulunmaktadır. Bu bölümler aracılığıyla öğrenciler, kariyerlerine yönelik eğitim alabilmekte ve mezun olduktan sonra çeşitli iş imkanlarına sahip olabilmektedirler.

Bartın Üniversitesi, öğrencilerine modern ve iyi donanımlı eğitim ve araştırma imkanları sunan bir üniversitedir. Kampüs alanında öğrencilerin ihtiyaçlarına ve rahatına uygun olarak tasarlanmış sosyal ve spor alanları bulunmaktadır. Ayrıca, öğrencilerin akademik ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunabilecekleri birçok kulüp ve öğrenci topluluğu da mevcuttur.

Üniversite aynı zamanda ulusal ve uluslararası düzeyde birçok projeye ve araştırmaya da ev sahipliği yapmaktadır. Bilimsel çalışmalarla üniversite, bölgesel kalkınmaya ve çevre sorunlarının çözümüne katkıda bulunmaktadır.

Bartın Üniversitesi, kaliteli eğitim anlayışı, genç ve dinamik kadrosu, çeşitli bölüm ve programları, modern altyapısı ve çevre dostu kampüsü ile öne çıkmaktadır. Öğrencilere kariyerlerine yönelik donanımlı bir eğitim sağlayarak geleceğe hazırlanmalarına yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Geri