Bahçeşehir Üniversitesi

Buse

Moderator
Moderatör
Bahçeşehir Üniversitesi (BAU), 1998 yılında İstanbul'da kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. Türkiye'nin özel üniversitelerinden biri olan BAU, eğitim, bilim ve kültür alanında faaliyet gösteren Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları tarafından kurulmuştur.

Bahçeşehir Üniversitesi'nin başlıca hedefleri arasında, uluslararası rekabet edebilirlik seviyesine sahip bireyler yetiştirmek, bilimsel araştırmalar yapmak, toplum hizmetine ve endüstriye yönelik çözümler üretmek yer almaktadır. Bu amaçla, BAU öğrencilere yüksek kalitede eğitim imkanı sağlamakta ve çeşitli disiplinlerde ulusal ve uluslararası düzeyde araştırmalar yapmaktadır.

BAU'nun altı fakülte ve bir bölümü bulunmaktadır. Bu fakülteler; Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, İletişim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Ekonomi ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'dür. Her bir fakülte bünyesinde birden fazla bölüm ve program bulunmakta olup, öğrencilere geniş bir eğitim yelpazesi sunmaktadır.

BAU'nun öğretim kadrosu, alanında uzman ve deneyimli akademisyenlerden oluşmaktadır. Üniversite, ulusal ve uluslararası alanda tanınmış akademisyen ve profesyonelleri bünyesinde barındırarak öğrencilere güncel ve ileri düzeyde bir eğitim sağlamayı hedeflemektedir.

Bahçeşehir Üniversitesi, aynı zamanda öğrencilere uluslararası eğitim fırsatları sunmaktadır. Avrupa'nın ve çeşitli ülkelerin üniversiteleriyle yapılan ikili anlaşmalar sayesinde öğrenciler, yurtdışında eğitim alma ve staj yapma imkanına sahip olmaktadır. Ayrıca, BAU bünyesinde bulunan yabancı öğrencilere de uluslararası öğrenci destek birimi aracılığıyla çeşitli hizmetler sunulmaktadır.

Bahçeşehir Üniversitesi'nin sosyal ve kültürel etkinliklere de önem verdiği gözlemlenmektedir. Öğrenciler, çeşitli kulüpler ve topluluklar aracılığıyla ilgi alanlarına yönelik etkinliklere katılabilir, sosyal sorumluluk projelerine dahil olabilir ve yeteneklerini geliştirecek sportif veya sanatsal etkinliklerde yer alabilirler.

Sonuç olarak, Bahçeşehir Üniversitesi, yüksek kalitede eğitim veren, uluslararası düzeyde tanınmış bir vakıf üniversitesidir. Farklı disiplinlerde geniş bir eğitim yelpazesi sunan üniversite, öğrencilere akademik gelişim ve uluslararası fırsatlar sağlamakta önemli bir rol oynamaktadır.

Geri