Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi Eğitimi Bölümü

Hasip

Başkan
Yönetici
Başkan
Ad Soyad
Hasip Hasip
Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi Eğitimi Bölümü, öğrencilere çocukların sağlıklı bir şekilde gelişimi ve eğitimi konularında eğitim veren bir mesleki eğitim programıdır. Bu programda öğrenciler, çocukların farklı yaş gruplarına göre gelişim özelliklerini ve ihtiyaçlarını öğrenirler. Ayrıca, çocukların fiziksel, sosyal, duygusal ve bilişsel gelişimlerini destekleyecek pedagojik teknikler hakkında bilgi sahibi olurlar.

Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi Eğitimi Bölümü'nün müfredatında çocuk gelişimi, çocuk psikolojisi, çocuk sağlığı, çocuk beslenmesi, çocuk oyunları ve etkinlikleri, pedagojik yöntemler, erken çocukluk eğitimi ve aile danışmanlığı gibi dersler yer alır. Bu derslerin yanı sıra öğrenciler, staj dönemleriyle de saha deneyimi kazanırlar.

Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi Eğitimi Bölümü mezunları, kreşler, anaokulları, özel eğitim merkezleri, özel rehabilitasyon merkezleri ve çocuk hastaneleri gibi çocukların bakımı ve eğitimi ile ilgili her türlü kurumda çalışabilirler. Ayrıca, özel dershanelerde ve özel eğitim kurumlarında öğretmen olarak da görev alabilirler.

Geri