İlk Derece Amirlik ( Komiser Yardımcısı ) Adaylarda Şahsen müracaatta istenen belgeler nelerdir ?

Mesut SELÇOK

Genel Başkan
Yönetici
Genel Başkan
Müracaat sırasında adaylardan;

a) T.C. kimlik numarası yazılı beyanı,

b) Sınav başvuru dilekçesi,

c) Lisans diplomasının veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisi,

ç) Son bir yıl içerisinde çekilmiş dört adet biyometrik fotoğraf,

d) Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi,

e) Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları hariç, sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu,

istenir.

(2) Emniyet mensubu olmayan adaylardan birinci fıkrada yazılı belgeler yanında;

a) KPSS sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı,

b) Kendisi ve evli ise eşinin sabıka kaydı olmadığını ifade eden yazılı beyanları,

c) Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocuklarından, verilen şehitlik veya vazife malullüğü belgesinin kurumca onaylı örneği,

ç) Başvuru sırasında herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye olmadığına dair imzalı beyanı,

istenir.

Şahsen müracaat usulü

Emniyet mensubu adaylar, belirlenen başvuru tarihleri içerisinde, bağlı bulundukları ildeki eğitim şube müdürlüklerine/büro amirliklerine, merkez teşkilatında ise PAEM’e başvururlar. Ücretsiz izinli olan veya geçici görevli bulunan personel, başvurularını asli kadrolarının bulunduğu birim amirliklerine yaparlar. Birimlere yapılan müracaatlar 10 uncu maddede istenen belgelerle birlikte, Polis Akademisi Başkanlığına gönderilir.

(2) Emniyet mensubu olmayan adaylar, Başkanlıkça ilan edilen yer ve zamanda 10 uncu maddede istenen belgelerle birlikte şahsen müracaatlarını yaparlar.

(3) Eksik belge ile, posta yolu ile veya başvuru zamanı geçtikten sonra yapılan başvurular kabul edilmez. Başvuru ile ilgili olarak istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılır.

(4) Şahsen müracaatlar, müracaat kabul komisyonunca değerlendirilir ve aranılan şartları taşıdığı tespit edilenlerin müracaatı kabul edilir.

( MADDE 10 – 11 ) POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI POLİS AMİRLERİ EĞİTİMİ MERKEZİ GİRİŞ VE EĞİTİM-ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ TAM METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Geri