İstanbul Gelişim Üniversitesi

Buse

Moderator
Moderatör
İstanbul Gelişim Üniversitesi, 16 Temmuz 2008 tarihinde kurulan ve Türkiye'nin özel üniversiteleri arasında yer alan bir yükseköğretim kurumudur. İstanbul Gelişim Üniversitesi, Sultanbeyli ilçesinde, 250.000 metrekare üzerine kurulmuş modern ve geniş bir kampüse sahiptir.

Üniversite, farklı disiplinlerde ve lisansüstü programlarda eğitim veren 4 fakülte ve 2 yüksekokuldan oluşmaktadır. Bunlar; İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'dur.

İstanbul Gelişim Üniversitesi'nin misyonu; yenilikçi, girişimci ve vizyoner bireyler yetiştirmek, bilimsel araştırmalar yapmak ve toplumsal kalkınmaya katkıda bulunmaktır. Bu doğrultuda üniversite, öğrencilerine çağdaş bir eğitim anlayışı sunarak onların hem teorik hem de pratik becerilerini geliştirmeyi hedeflemektedir.

Öğrencilerine uluslararasılaşma fırsatları da sunan İstanbul Gelişim Üniversitesi, çeşitli ülkelerle değişim programları, staj olanakları ve çift diploma imkanları sağlamaktadır. Böylelikle öğrenciler farklı kültürleri tanıyarak kendilerini uluslararası alanda geliştirme imkanı bulabilmektedir.

İstanbul Gelişim Üniversitesi, öğrenci odaklı bir yaklaşıma sahip olup, öğrenci merkezli eğitim modelleriyle hareket etmektedir. Bu kapsamda üniversite, öğrencilere geniş bir sosyal, kültürel ve sportif etkinlik yelpazesi sunmaktadır. Öğrenciler, kulüpler, spor takımları, sanat etkinlikleri ve çeşitli organizasyonlar sayesinde akademik hayatın yanı sıra sosyal hayatlarını da zenginleştirebilmektedir.

Ayrıca İstanbul Gelişim Üniversitesi'nin bünyesinde yer alan araştırma merkezleri ve laboratuvarlar da öğrencilere pratik beceriler kazandırmayı hedeflemektedir. Bu sayede öğrenciler, ilgili alanlarda araştırmalar yaparak kendilerini geliştirme fırsatı bulabilmekte ve akademik kariyerlerine yönelik adımlar atabilmektedir.

Sonuç olarak, İstanbul Gelişim Üniversitesi, çağdaş eğitim anlayışı, geniş kampüs olanakları, uluslararasılaşma fırsatları ve öğrenci odaklı yaklaşımıyla öne çıkan bir üniversitedir. Bu özellikleri sayesinde öğrencilerine nitelikli eğitim imkanları sunarak onların akademik ve sosyal hayatlarını desteklemeyi amaçlamaktadır.

Geri